Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy studenta Wydziału Grafiki i Malarstwa Macieja Wrońskiego – grafika, rysunek, książka. Wernisaż odbędzie się 21 maja 2019 roku o godz. 14.00 w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” (budynek główny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121, pawilon B, II p.). Ekspozycja potrwa do 3 czerwca 2019 roku.

Wystawa Macieja Wrońskiego przedstawia zbiór grafik, rysunków i książek wykonanych w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem dr hab. Alicji Habisiak-Matczak oraz as. mgr. Oskara Gorzkiewicza. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną abstrakcje oraz kompozycje graficzne, do których artysta inspiracje czerpie z natury, otaczającego go świata oraz książek. Prace są wykonane w technikach odprysku, ferrografii, akwaforty, akwatinty oraz cyjanotypii. Książka Heart of Darkness powstała w ramach współpracy z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Punktem wyjścia dla grafik są projekty w postaci rysunków, obrazów, zdjęć, kolaży czy monotypii. Cechą charakterystyczną dla prac młodego twórcy jest silny kontrast budujący przestrzeń w grafice i kształtujący jego formę. Podczas tworzenia finalnej wersji dzieła artysta eksperymentuje z materią grafiki aby rozszerzyć paletę środków wyrazu.

Serdecznie zapraszamy!