Zachecamy do oglądania wystawy grafik Michała Wasiaka, która trwa do 12 listopada 2019 r. w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” (budynek główny ASP, II piętro, pawilon B, ul. Wojska Polskiego 121).

Michał Wasiak jest studentem IV roku na Wydziale Sztuk Pięknych, na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia na kierunku malarstwo rozpoczął w 2016 roku. Uczęszcza do obu pracowni Koła Naukowego „Eksperymentarium” zrzeszającego studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych oraz Pracowni Technik Litograficznych.

Wystawa Michała Wasiaka przedstawia zbiór tradycyjnych i eksperymentalnych grafik wykonanych w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem dr hab. Alicji Habisiak-Matczak oraz asystenta, dra Oskara Gorzkiewicza. Prace przedstawiają deformacje w pejzażu i portrecie – inspiracje do nich czerpie z otaczającego go świata, natury oraz z twórczości wybranych artystów historycznych. Są wykonane w technikach akwaforty, akwatinty, mezzotinty, odprysku oraz cyjanotypii. Punktem wyjścia dla prac są projekty wykonane cyfrowo, będące kolażem fotografii faktur występujących w naturze, postaci, pejzażu, oraz monotypii. Michał Wasiak dąży do zestawienia realistycznej formy z jej autorskim przekształceniem.

Opiekunem Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” jest prof. nadzw. Alicja Habisiak-Matczak

Autorem plakatu jest Maciej Wroński.