Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy studentów dr hab. Łukasza Chmielewskiego, prof. Uczelni pt. "Litery & Literki" który odbędzie się 7 listopada 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii ASP, ul. Piotrkowska 68, Łódź. Ekspozycja będzie czynna do 20 listopada 2019 r.

Na wystawie prezentowane są prace z zakresu grafiki projektowej zrealizowane przez studentów Pracowni Projektowania Krojów Pism i Kaligrafii (studia stacjonarne) oraz Pracowni Plakatu (studia niestacjonarne i studia podyplomowe). Projekty krojów pisma, kompozycje kaligraficzne, plakaty reklamowe, społeczne, identyfikacje wydarzeń kulturalnych – dla wszystkich tych projektów wspólnym mianownikiem jest litera, słowo, typografia stanowiące rdzeń współczesnej komunikacji i informacji wizualnej. Prace reprezentują różnorodne style i postawy artystyczne. Wspieranie tej właśnie różnorodności i poszukiwanie indywidualności w grafice projektowej jest głównym celem Pracowni.

Uczestnicy wystawy:

Maciej Karwacki
Paulina Janosz
Arkadiusz Jaworek

Kuratorem wystawy jest Łukasz Chmielewski.