W środę 12 lutego 2020 r. w Art._Inkubatorze Fabryki Sztuki w Łodzi odbył się wernisaż wystawy PRIME TIME 2019 połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu.

„Prime Time” to wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi jakie powstały w roku 2019. Na ekspozycji zaprezentowano 41 dyplomy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Najlepsze dyplomy magisterskie oceniało jury w składzie:

Bogusław Deptuła – historyk i krytyk sztuki – Przewodniczący Jury

dr hab. Elżbieta Nawrocka-Staniecka, prof. uczelni – emerytowana pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Prowadząca Pracownię Ubioru Dzianego

Jarosław Suchan – historyk sztuki, krytyk i kurator, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi

Daniel Zieliński – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych

prof. Wojciech Wybieralski – projektant, pedagog Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jury przyznało złoty medal Weronice Pietrzak za cykl tkanin unikatowych „Słowiańscy bogowie” wykonany w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej pod kierunkiem dr hab. Lidii Choczaj, prof. uczelni oraz za kostiumy inspirowane mitologią słowiańską wykonane w Pracowni Kostiumu Teatralnego i Filmowego dr Izabeli Stronias.

Srebrny medal otrzymały:

Anna Dauenhauer – za system identyfikacji wizualnej dla sieci hosteli „Cube” wykonany w Pracownia Projektowania Informacji Wizualnej pod kierunkiem dr hab. Piotra Karczewskiego, prof. uczelni oraz za aneks – interaktywną instalację multimedialną „(Dez)integracja światła wykonaną w Pracowni Obrazu Cyfrowego prof. Lesława Miśkiewicza.

Sylwia Majer za projekt rewitalizacji zabytkowej hali sportowej na miejskie centrum edukacji ekologicznej wykonany w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznych i Struktur Wielkopowierzchniowych pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Andrzeja Wachowicza, prof. uczelni.

Brązowy medal otrzymali:

Bartłomiej Flis – za kolekcję prac malarskich „Strefa” wykonanych w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem dr Aleksandry Ignasiak oraz za aneks - kolekcję grafik pt. „Gry wojenne” wykonane w Pracowni Technik Łączonych prof. Sławomira Ćwieka oraz za aneks – cykl animacji pt. „Kokpit” wykonany w Pracowni Obrazowania Fotograficznego prof. Marka Domańskiego.

Zuzanna Malinowska – za koncepcję graficzną i typograficzną magazynu artystycznego dla Muzeum Guggenheima w Bilbao w formie drukowanej i wieloplatformowej wykonaną w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych pod kierunkiem prof. Sławomira Kosmynki oraz za aneks – kolekcję prac malarskich wykonanych w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej dr Aleksandry Ignasiak.

Marta Wota – za projekt urządzenia usprawniającego procedurę testu kometowego wykonany w Pracowni Ergonomii Projektowej pod kierunkiem dr hab. Anny Miarki, prof. uczelni.

Serdecznie gratulujemy!