Aktualność

Serdecznie zapraszamy na wystawę tradycyjnych i eksperymentalnych grafik, studentki III roku Emilii Karwowskiej. Ekspozycję można oglądać do 20 maja 2019 r. w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” (budynek główny ASP, II piętro, pawilon B, ul. Wojska Polskiego 121). 

Oto jak pisze autorka wystawy o swojej drodze twórczej:

„Swoją naukę sztuk plastycznych zaczęłam w 2010 roku pod kierunkiem Pana mgr. Mirosława Łuczaka, na zajęciach dla dzieci i młodzieży w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu.

2016 roku rozpoczęłam studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Moje umiejętności były rozwijane przez prof. nadzw. Krzysztofa Wieczorka w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej. Obecnie jestem studentką III roku i kontynuuję doświadczenia graficzne w pracowniach specjalistycznych. Cały dorobek przedstawiony na wystawie powstał w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prowadzonej przez prof. nadzw. Alicję Habisiak-Matczak.

Prężnie działam na rzecz Koła Naukowego „Eksperymentarium” zrzeszającego studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych i Pracowni Technik Litograficznych , uczestnicząc w warsztatach i organizując wystawy.

Powstałe prace są inspirowane przyrodą, jej niepowtarzalnością, pięknem i autentycznością, co podkreśla moją niekończącą fascynację naturą. Moje poczucie nierozerwalnej spójności koegzystencji. Uwielbiam poruszać temat destrukcji, wkraczania istnienia człowieczego w obraz przestrzeni naturalnej. Formy i struktury inspirują mnie do urzeczywistnienia ich w matrycach, a co za tym idzie w finalnych odbitkach graficznych. W grafikach wykorzystuję organiczne, skażone upływem czasu barwy, współistniejące w przestrzeni naturalnej. Każdą z grafik, pomimo ich różności i odmiennego sposobu przedstawienia, łączy dążenie do osiągnięcia własnego charakterystycznego sposobu wyrazu. Różnorodność moich prac czerpię z zamiłowania do eksperymentów z technikami, mediami i materiałami, na których tworzę matryce. Nie boję się łączenia technik, dążąc do uzyskania pożądanego efektu”.