W środę 19 lutego 2020 r. w Galerii Hol Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepsze dyplomy licencjackie – PRIME STAGE 2019.

Odbywający się od 2017 roku PRIME STAGE – zgodnie ze swoją nazwą – to pierwszy etap, pierwszy poważny krok na drodze artystycznej kariery naszych studentów. Powstał, aby umożliwić najmłodszym artystom i projektantom rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale również po to, aby przygotować ich do roli artystów funkcjonujących na wymagającym rynku sztuki. Na wystawie prezentowanych jest 20 najlepszych dyplomów licencjackich spośród ponad 120 obronionych w 2019 roku.

Dyplomy oceniało jury w składzie:

Katarzyna Stańczak – architektka (biuro architektoniczne RSWL), kuratorka wystaw (Pracownia Portretu) – przewodnicząca jury

Joanna Góra-Raurowicz – projektantka (Pracownia Tymczasem)

Teodor Durski – artysta grafik.

Laureatem I miejsca został Jonatan Jurkowski, za pracę „Cień rzeczy przeszłych – zagadnienia cienia jako metafora przemijania w obiektach z papieru”, zrealizowaną w Pracowni Papieru pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Soboń, prof. uczelni oraz za pracę pt. „Cień rzeczy przeszłych”, zrealizowaną w Pracowni Dokumentu Fotograficznego, pod kierunkiem dra hab. Macieja Rawluka, prof. uczelni.

II nagrodę zdobyły Agnieszka Buczyńska i Marta Mikołajczyk za wspólny dyplom „Portret – animacja lalkowa”, zrealizowany w Pracowni Animacji Lalkowej pod kierunkiem prof. dra hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za dwie prace praktyczne: „Rysunek koncepcyjny”, wykonany w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych, pod kierunkiem dra Macieja Bohdanowicza oraz „Tam byłam”, wykonany w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych, pod kierunkiem dra hab. Andrzeja Michalika, prof. uczelni.

III nagrodę zdobyła Marlena Wiśniewska, za pracę: „Percepcja oka – kolekcja unikatowych miniatur wykonanych autorską techniką haftu”, zrealizowaną w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej, pod kierunkiem dr hab. Lidii Choczaj, prof. uczelni oraz za pracę: „Bez tytułu”, zrealizowaną w Pracowni Konceptu Rysunkowego, pod kierunkiem dra Michała Rybińskiego.

Wyróżnienie otrzymał Marek Kuźmiński, za pracę „Projekt wybranych elementów dekoracyjnych wnętrz z wykorzystaniem odpadu kawowego”, zrealizowany w Pracowni Projektowania Interakcji, pod kierunkiem dra Bogusława Krzciuka.

Serdecznie gratulujemy!